Rezultati pretrage za tag Wimbledon

Vesti / Članci

Objavljeno: 09.07. 2012, 10:21
Pobjedom u finalu teniskog turnira u Wimbledonu švicarski teniser Roger Federer ponovo je zauzeo prvo mjesto ATP liste, te se izjednačio po broju sedmica na vrhu liste s legendarnim Petom Samprasom.
Pročitaj ostatak vijesti
Objavljeno: 26.06. 2013, 23:26
Azarenka, Tsonga, Darcis, Čilić, Isner, Stepanek, Shvedova, ukupno sedam predaja. Neki su predavali i prije početka meča, neki su odigrali par gemova, neki par setova. Postavlja se pitanje, šta je razlog?
Objavljeno: 07.07. 2013, 07:58
Marion Bartoli, 28-godišnja francuska teniserka, na više nego uvjerljiv način je došla do premijerne krune na nekom Grand Slam turniru. U finalu Wimbledona Bartoli je slavila protiv Sabine Lisicki sa 6-1, 6-4.
Objavljeno: 07.07. 2014, 09:24
U teniskom klasiku u finalu Wimbledona, srbijanski teniser Novak Đoković savladao je Švicarca Rogera Federera sa 3:2 u setovima (6:7, 6:4, 7:6, 5:7 i 6:4). Za Noleta je ovo bio drugi naslov u karijeri na najpopularnijem teniskom turniru na svijetu.
Objavljeno: 30.10. 2009, 19:25
Londonski dnevnik Times u petak je objavio drugi dio izabranih tekstova iz autobiografije Andrea Agassija. Veliki njegov dio posvećen je finalu Wimbledona iz 1992. godine.
Objavljeno: 17.06. 2010, 10:41
Premda je nakon osvojenog Roland Garrosa opet došao na prvo mjesto ATP liste, Španac Rafael Nadal neće zakoračiti u Wimbledon kao prvi nositelj.
Ernests Gublis iz Latvije zbog povrede je otkazao učešće na teniskom Grand slam turniru Wimbledon.
Objavljeno: 24.06. 2010, 16:45
Nakon meča koji je trajao preko nevjerovatnih 11 sati i pet minuta Isner je uspio u petom setu savladati Mahuta sa 70:68 za odlazak u historiju.
Objavljeno: 01.07. 2010, 22:47
Ruskinja Vera Zvonareva i Amerikankla Serena Williams finaliskinje su trećeg teniskog Grand Slam turnira sezone u Wimbledonu.
Objavljeno: 02.07. 2010, 22:41
Velika Britanija i dalje će čekati nasljednika Freda Perryja, posljednjeg domaćeg pobjednika Wimbledona. Andy Murray još je jednom zapeo u polufinalu, ove je godine bolji bio Rafael Nadal.
Objavljeno: 04.07. 2010, 18:38
Španac Rafael Nadal, prvi teniser na svijetu, osvojio je novi, drugi Wimbledon u karijeri. U finalnom meču je pobijedio Čeha Tomaša Berdycha sa 6-3, 7-5, 6-4.
Prvi teniser svijeta, Srbijanac Novak Đoković, pobjednik je ovogodišnjeg grand slam turnira u Wimbledonu.
Najveći svjetski teniski turnir objavio je kako će ukupni nagradni fond za ovogodišnje izdanje iznositi 34 milijuna funti, što je 7.6 posto više no prošle godine, a pobjednicima u pojedinačnoj konkurenciji pripast će po 2.25 milijuna funti.
Objavljeno: 05.05. 2018, 11:05
Organizatori najvećeg svjetskog teniskog turnira u All England Clubu odlučili su kazniti igrače i igračice koji dolaze na turnir s lošim namjerama.
Objavljeno: 09.06. 2018, 11:40
Američka tenisačica Serena Williams će se oporaviti u sljedeća dva tjedna i bit će spremna za Wimbledon, potvrdio je njen trener Partick Mouratoglu.