Euro: Češka dobila Grčku, Rusija i Poljska remizirale

13. 06. 2012, 09:38 - Sport

Češka nogometna reprezentacija savladala je Grčku s 2:1 u prvoj utakmici A-grupe drugog kola Evropskog nogometnog prvenstva (EP) u Ukrajini i Poljskoj. Nogometne selekcije Rusije i Poljske podijelile su bodove u drugom susretu drugog kola A-grupe Evropskog nogometnog prvenstva u Poljskoj i Ukrajini.

Češka nogometna reprezentacija savladala je Grčku s 2:1 u prvoj utakmici A-grupe drugog kola Evropskog nogometnog prvenstva (EP) u Ukrajini i Poljskoj.

Na susretu u Wroclawu Česi su golovima Jiračeka i Pilara u 3. i 5. minutu susreta došli do dva gola razlike. Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata, a Gekas je u 53. minutu, nakon greške češkog golmana Petra Čecha, smanjio vodstvo protivnika na 2:1.

Do kraja susreta Česima je pošlo za rukom da sačuvaju rezultat i osvoje vrijedna tri boda za nastavak takmičenja.

Nogometne selekcije Rusije i Poljske podijelile su bodove u drugom susretu drugog kola A-grupe Evropskog nogometnog prvenstva u Poljskoj i Ukrajini.

Rusi su na susretu u Varšavi poveli u prvom poluvremenu golom Džogajeva u 37. minutu susreta, dok su Poljaci izjednačili u 57. minutu golom Blaszczykowskog.

U prvom susretu drugog kola Češka nogometna reprezentacija savladala je Grčku s 2:1. U narednom i odlučujućem kolu 16. juna sastaju se Grčka - Rusija i Češka - Poljska.

Evropsko prvenstvo UEFA-i donijelo 1,383 milijarde eura

Evropskoj nogometnoj federaciji (UEFA) je ovogodišnje Evropsko prvenstvo u Poljskoj...

New Team
Španija odbranila titulu prvaka Evrope

Španija je odbranila titulu prvaka Evrope u nogometu savladavši u večera&sc...

New Team
Savjeti stručnjaka: EURO 2012 - Španija - Italija

Tako nam se u četvrtak iskristaliziralo finale, dvojac Španija – Italija je malo ko očekivao od