Grci nemoćni, Hrvatska na Mundijalu!

13. 11. 2017, 10:46 - Sport

Fudbalska reprezentacija Hrvatske plasirala se na Svetsko prvenstvo pošto je u dvomeču baraža savladala selekciju Grčke sa ukupnih 4:1.

Revanš u Atini završen je bez golova, pa je ekipa Željka Dalića obezbedila plasman na Mundijal u Rusiji naredne godine.

I pred početak utakmice Hrvatska je bila veliki favorit posle dominantne partije u prvom meču na Maksimiru, a ispostavilo se da je revanš bio samo formalnost.

Grčka je pokušala na početku duela da iznenadi rivala i postigne rani gol, ali nije uspela u tome, pa su Hrvati u nastavku lagano došli do zacrtanog cilja.

Hrvatska je postala 28. selekcija koja je obezbedila učešće na Svetskom prvenstvu u Rusiji, a to im je ujedno i jubilarno deseto veliko takmičenje na kojem će nastupiti.

Tok meča mogli ste da pratite uz Sportklub:

Grci su agresivno krenuli i pokušali su da iznenade rivala postigavši rani gol.

Iako je domaći tim imao veliku inicijativu u prvih desetak minuta, nije bilo prilika pred golom Subašića.

Posle 15-ak minuta i Hrvati su došli do svoje igre, pa su bez većih problema prebacili težište na polovinu rivala.

U nastavku prvog dela Hrvatska je bila mnogo bolji tim i imala je najbolju šansu za vođstvo kada je u 41. minutu Perišić fantastičnim udarcem pogodio stativu.

Pre toga je priliku za Grke imao Mitroglu, ali je Subašić stigao pre njega do lopte, pa je posle 45 minuta ostalo 0:0.

Već posle prvog poluvremena bilo je jasno da Grci nemaju snage ni mogućnosti da naprave čudo i prođu dalje, pa je nastavak bio formalnost.

Ni Hrvati nisu previše pokušavali, lagano su čuvali loptu, pa se samo čekao kraj utakmice.

U 62. minutu Mitroglu je bio u dobroj poziciji, ali je njegovo dodavanje ka Janotisu prekinuto jer je rezervista bio u ofsajdu.

Deset minuta pre kraja Grčka je uspela da postigne gol, ali je Torosidis bio u ofsajdu. Do kraja nije bilo promene rezultata i slavlje gostiju je moglo da počne.