Jump to content
kladionica.eu Forum
Sign in to follow this  
Irriducibile

PC DVB kartice?

Recommended Posts

Kontam da uzmem neku od ovih kartica pa ako ima neko iskustvo , koliko sam gledao po netu bolja je od resivera dosta :

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

poz. ja inace koristim reciver. al ako se odlucis za kartice prijedlog ti je sky star 2 jer ima puno vise mogucnosti u odnosu na druge kartice.

Share this post


Link to post
Share on other sites
poz. ja inace koristim reciver. al ako se odlucis za kartice prijedlog ti je sky star 2 jer ima puno vise mogucnosti u odnosu na druge kartice.

 

 

hvala na prijedlogu , gledao sam po netu i ona je kao sto si rekao dosta kvalitetnija od drugih i bas sam nju uzeo :D: :b025[1]:

Share this post


Link to post
Share on other sites
poz. ja inace koristim reciver. al ako se odlucis za kartice prijedlog ti je sky star 2 jer ima puno vise mogucnosti u odnosu na druge kartice.

 

izgubila si sinoć od nakamure jel ,sram te bilo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
hvala na prijedlogu , gledao sam po netu i ona je kao sto si rekao dosta kvalitetnija od drugih i bas sam nju uzeo : pozdrav: :b025[1]:

 

kakava ti je ta kartica,kojih imas programa(ovih sportskih) kolko si je platio i gdje si uzeo. i sad kad bi uzimo tu karticu, sta mi jos treba, neka antena nesto?? posto ja to nista ne kontam kako te kartice rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites
kakava ti je ta kartica,kojih imas programa(ovih sportskih) kolko si je platio i gdje si uzeo. i sad kad bi uzimo tu karticu, sta mi jos treba, neka antena nesto?? posto ja to nista ne kontam kako te kartice rade.

 

 

kartica se zove skystar 2 , treba ti sve isto kao i za resiver , tanjir , lnb .... ja sam sve platio ( novo ) oko 250 km i tu karticu - opremu mozes naci u bilo kojoj radnji koja se bavi takvom vrstom prodaje .. ali moze se naci i jeftinije po oglasima , kartica ti je oko 100 km , tanjir oko 30-40 km , lnb - 1 oko 15-20 , kabal ... konektor ... oko 150 - 200 km moze se sve napraviti .. kanala ima - e ovako na svakom satelitu ima oko 1500 - 2000 kanala a ima 24 satelita ... ja trenutno sam samo na astri i hotbirdu ( oni su nekako najbolji ) , sad koliko ima sportskih kanala neznam i negledam ih sve , 99% kanala se mogu otkljucati ( znaci ne placas nista ) samo sky paket ne moze ( talijani - kalco i ostale tekme ) , uglavnom ako trazis neki sportski dogadjaj da gledas sanse su ti 99% da ces moci pratiti - pogotovo ako je neki znacajniji dogadjaj ( liga prvaka , kup uefa , razne utakmice lige 5 , ima kosarka , hokej , tenis , odbojka ... ) , ove neke tekme koje i nisu bas interesantne javnosti slabije se i prenose , na malo kanala tako da je moguce da nemognes otkljucati te kanale , al to je mali procenat :

 

npr. LP danas - kanali koji prenose utakmicu Celzi - Salke :

 

A La Carte 4

ART Sport 3

BHT 1

C+ Eventos

CT4 Sport

D Spor

ETV South Africa

HRT 2

Kanaal Twee

ORF 1

Premiere Sport Portal

RTR Sport

Rustavi 2

SAT.1 Germany

SAT.1 HD

Setanta Sports 1 (roi)

Sky Calcio 5

Sky One

Sky One HD

Sky Sports HD1

Sky Sports HD2

Sky Sports Interactive

Sport 1 (Ned)

Sport TV Multijogo

SuperSport 4 [Hellas]

TV3 Slovenia

TV3+ Denmark

TV3+ Estonia

TV3+ Latvia

TV6 Sweden

Sport 1 (Ukr)

Sigma Sports 2

TRK Ukraine

B92 TV

 

znaci na nekom satelitu ili kanalu ces naci i otkljucati i pratiti tekmu : pozdrav::

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha, super. to mi i treba, nisam mislio sad vrbanjusu gledat. ;) a ja imam tanjir i lnb za one stare analogne resiver, jel mi moze to pomoc il moram lnb poseban uzet?

Share this post


Link to post
Share on other sites
aha, super. to mi i treba, nisam mislio sad vrbanjusu gledat. ;) a ja imam tanjir i lnb za one stare analogne resiver, jel mi moze to pomoc il moram lnb poseban uzet?

 

ne moras nista uzeti , lnb je svaki isti ali bih ti preporucio da uzmes 2 - odnosno jos jedan tako da mozes hvatati i astru i hotbird odjednom - bez pomjeranja antene - tanjira - i treba ti ( ako uzmes jos jedan lnb) ona mala kutijica koja ce povezati kablove iz oba lnb_a ... takodje i nosac za ta 2 lnb_a , nije to skupo a bolje ti je odvojiti jos par markica nego stalno pomjerati antenu ;):: ... ima tu jos par programa koje skines sa neta - za gledanje kanala ( dobijes ti softver kad kupis karticu na kome se nalazi i program za gledanje al on je katastrofa ) , otkljucavanje , ubacivanje titlova na filmove i to je to ... kad ti kupis karticu i sve zavrsis javi pa cu ti reci koji ti jos programi trebaju i kako ih podesiti ;)::

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da si prije svega provjerio da li moze na tvojoj strani prozora/balkona. :ne

Ja samo konto ovo davno uzimati, ali kako na mojoj strani ne moze, nisam... mozda nekad u buducnosti stavim kod komsije. :D

 

P.S. nebeskoplavi, sa ovim tekstom si sve fino objasnio, neces vise morati svakom pojedinacno crtati. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde nebeski tita ti izbliza

 

nece on doc narednih 7 dana, ko da gledam

 

Nadam se da si prije svega provjerio da li moze na tvojoj strani prozora/balkona. :ne

 

ma jesam, jes da nisam provjeravo kad sam satelitsku prije uzimo, al eto imo sam srece.

Share this post


Link to post
Share on other sites
e haveru evo nabavio sam ovo i prikopco sve. koji program isad trebaju i to?

 

jbg drug kasnim ( malo :normala ) ... ma nije tu potrebno puno :

 

sa neta skini neki od dvb programa za gledanje - ja koristim progdvb ... instaliraj ga ... kad ti se upali progdvb izaberi prvo 1.0 or 2.0 opciju zatim add LNB izaberi satelite i ok :

 

2003780396422506572_rs.jpg

 

nakon toga ugasi progdvb i na netu nadjete potreban softver za dalji rad ( pluginove , listu kanala , kljuceve ... ) sve to mozes naci na ovoj stranici :

 

http://www.skystar-2.com/

 

odma na pocetku imas kljuceve i pluginove ( Keys Download | vPlug Download ) - za kljuc ce ti odma dati opciju da skines u zip. formatu dok kad kliknes na vPlug otvorice ti novi prozor i skini 1 na listi ( vPlug 1.9.0 )

 

zatim na toj istoj stranici imas i listu kanala ( za 21 satelit ) - znaci idets na Download pa na DVB Oynatıcılar pa nadjes ProgDVB Channel List (21 Satellite) i skines , da napomenem da tu takodje mozes skinuti i progdvb ( ProgDVB 4.87.1 (Windows 2000/XP) ili ProgDVB 4.85.3 (Windows 2000/XP) - to su isti programi samo druge verzije - skini koji hoces .

 

sada otvori instalaciju od progdvb_a koja se obicno nalazi na C:\ProgDVB ... smanji taj prozor - zatim odzipuj vPlug u taj folder ( najjednostavniji nacin je da kliknes desnim misem i izaberes opciju otpakuj ovde ) - za otpakivanje ti je potreban program za otpakivanje koji mozes skinuti ovde : http://www.winzip.com/prod_down.htm - zatim redom ubacuj kljuceve ( potrebno je da svaki folder odzipujes i svaki folder otvoris i sve to kopiras u folder gdje ti je instaliran progdvb ) ... zati ti ostaje da ubacis i listu kanala - u instalacijskom folderu imas vec listu kanala ali ti otvori taj folder ( Channels ) i u njega ubaci sve iz foldera koji si predhodno skinuo ( ProgDVB Channel List (21 Satellite) ) - zatim izadji iz foldera progdvb i upali ga pomocu ikonice koja ti je na destkopu --

 

takodje ima program pomocu kojeg se mogu gledati titlovani filmovi - serije i sl ...

 

program mozes skinuti ovde : ( IGI Subtitler )

 

http://www.srebrenik.net/programi/index.php?opis=01

 

a titlove na ovoj adresi :

 

http://www.divx-titlovi.com/

 

princip rada je veoma jednostavan - skini titl za odredjeni film - seriju i sl - odzipuj - otvori igi subtitler klikni load subtitle - ok - otvori prog dvb - zatim na igi subtitle imas zeleni kruzic koji prenesete na ekran prog dvb_a - otprilike na sredini pri vrhu i play

 

ovoti mozda izgleda komplikovano ali nije - sve se to zavrsi za par min -

 

da kazem da mozes pomocu ovoga snjimati - utakmice , filmove , muziku , pauzirati tekme koje idu uzivo , vracati unazad - nemoj pokusavati ubrzavati utakmicu da vidis rezultat na kraju - ne moze probao sam hahah:

 

evo drug ako nesto nije jasno pitaj pa cu ti odgovoriti ( valjda ) ... heh :D cuga1

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala, samo sam ja uzeo altdvb posto mi je ovaj progdvb pado stalno. sa altom mi sve super frcera. poz cuga1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

×