Hrvatska ne može bez drame, ali idu među osam: Dominik Livaković!

05. 12. 2022, 18:46 - Sport

Odigrana je i peta utakmica osmine finala Svjetskog prvenstva. Na kraju je plasman među osam najboljih ostvarila reprezentacijaHrvatske i to nakon penala. Nakon 120 minuta bilo je 1:1. U regularnom dijelu meča, 1:1. U produžecima, na kraju oba, po jedna velika šansa za obje selekcije. Japanci u 105. minuti prijete preko Mitome, vadi Livaković, da bi u 120. minuti šut Lovre Majera otišao tik pored gola Japana, pa smo gledali penale.

Odmah na početku Livaković brani penal Minaminu, a Hrvate u vodstvo nakon prve serije dovodi Vlašić.

Mitoma šutira drugi penal za Japan, Livaković opet brani, a nakon toga Brozović hladnokrvno pogađa po sredini gola za 0:2.

Treća serija konačno je donijela gol Japanu. Livaković je promašio stranu, a Asano pogađa, da bi Marko Livaja pogodio stativu i dao kakvu takvu nadu Japanu.

Livaković ju je brže bolje ugasio, jer je odbranio penal Yoshidi, a onda za prolaz Hrvatske pogađa Pašalić.