Real Madrid spriječio veliku senzaciju i zadržao četiri boda prednosti

23. 01. 2022, 19:09 - Sport

Real Madrid je u 22. kolu španske La Lige ugostio Elche i uz dosta muke došao do boda (2:2). Elche je još prije par dana napravio velike probleme realu u okviru Kupa kralja, pa se otišlo u produžetke. Sada su se pošteno ispromašivali u prvih 30 minuta. Kada već Real ne uspijeva iskoristiti svoje šanse, Elche dolazi do gola u 42. minuti. Lucas Boye je glavom zabio iz blizine, pa gosti neočekivano idu na pauzu sa golom viška.

U 52. minuti novi penal za Real, ali je VAR poništio prethodnu odluku sudije. U 76. minuti novi šok za domaće, pošto je Boye iskosa s desne strane preciznim i prizemnim udarcem povisio na 2:0 i izgledalo je kao da je sve gotovo. Real ne odustaje, a vraća ga u život novi penal u 82. minuti. Luka Modrić je preuzeo odgovornost i pogodio. Madriđani su krenuli na sve ili ništa, pa u 92. minuti dolaze do 2:2. Eder Militao je sjajno skočio i loptu glavom proslijedio u mrežu nakon sjajnog centaršuta Viniciusa.

Real ostaje lider s 50 bodova, a pošto je i Sevilla remizirala jučer s Celtom, razmak između njih ostaje četiri boda. Treći je Betis s 40 bodova, Atletico s 36 na četvrtom mjestu.