
Tri zanimljiva susreta u okviru Švicarske Superlige ovog utorka i srijede nude odlične prilike za ODG oklade, jer sve tri ekipe domaćina i gosti dolaze s nizovima mečeva u kojima su oba tima postizala golove.
Na Stadionu Schutzenwiese u utorak navečer igra se duel lidera i fenjeraša Švicarske Superlige. Winterthur se nalazi na posljednjem mjestu tabele, četiri boda ispod crte spasa, dok Thun drži vrh sa tri boda prednosti.
Iako su domaćini posljednji, u posljednjim kolima pokazuju znakove života, uključujući pobjedu 3-1 kod Luzerna i remi 2-2 protiv FC Züricha u prethodna tri kola. Protiv Basela su kod kuće izgubili 2-1, ali su prikazali borbenu igru. S obzirom na to da je Thun igrao sa ODG ishodom u pet od osam gostujućih ligaških mečeva ove sezone, ovo je idealan susret za ODG okladu.
FC Zurich će pokušati da se vrati na pobjedničke staze u susretu sa ekipom Lugana na stadionu Letzigrund. Domaći tim je proteklog vikenda remizirao 2-2 sa posljednjeplasiranim Winterthurom, čime su produžili niz bez poraza na pet utakmica.
Obje ekipe su postizale golove u pet od prethodnih šest mečeva FC Züricha u ligi, dok je Lugano proteklog vikenda upisao impresivnu pobjedu od 4-2 protiv Servettea. U 10 od 17 ligaških utakmica Lugana viđen je ODG ishod, pa bi ovaj susret lako mogao nastaviti taj trend.
Luzern je u potrazi za prekidom niza od tri meča bez pobjede kada dočekuje Basel. Tim Maria Fricka je pao na 10. mjesto tabele, ali i dalje redovno postiže golove, posebno kod kuće. U sedam od osam domaćih ligaških mečeva Luzerna obje ekipe su se upisale u listu strijelaca.
Basel pokušava da se vrati na pobjednički kolosijek nakon remija protiv Lausanne. Njihov učinak u gostima takođe podržava ODG okladu, jer su u šest od devet mečeva na strani ove sezone viđena oba gola.
Winterthur - FC Thun – Oba tima daju gol
FC Zurich - Lugano – Oba tima daju gol
Luzern - Basel – Oba tima daju gol