Tipovi za četvrtak: Aston Villa protiv Feyenoorda, Celtic domaćin Bragi, a Rangers u Grazu

Kladionica.eu
Kladionica.euOctober 2, 2025, 00:41

Aston Villa je ušla u dobar ritam nakon dvije uzastopne pobjede, ali ih večeras čeka težak ispit na gostovanju kod Feyenoorda u Ligi Evrope. U isto vrijeme, Celtic i Rangers imaju svoja iskušenja protiv Brage i Sturma.

Feyenoord - Aston Villa

Aston Villa je konačno uhvatila zalet, savladavši Bolognu na otvaranju evropske sezone, a zatim i Fulham u Premijer ligi, ali i dalje traže pravu takmičarsku konstantu. Večeras ih očekuje nezgodno gostovanje na stadionu De Kuip, gdje ih čeka Feyenoord u sjajnoj domaćoj formi.

Holandska ekipa predvođena debitantskim trenerom Robinom van Persiejem ima pet pobjeda i jedan remi u domaćem prvenstvu, dok su u Evropi već poraženi od Fenerbahčea i Brage. Ipak, Feyenoord je slavio u sve četiri domaće utakmice ove sezone, što ih čini opasnim protivnikom za Villu koja još uvijek ima defanzivnih problema.

Očekuje se neizvjestan meč, a vrijedi razmisliti o okladi na remi na poluvremenu, imajući u vidu sličan kvalitet i nesigurnu formu obje ekipe.

Celtic - Braga

Večerašnji duel između Celtica i Brage u Glazgovu mogao bi imati neuobičajenu atmosferu. Navijači Celtica ponovo planiraju tihi protest prema upravi kluba, a stadion će vjerovatno biti djelimično ispražnjen jer su navijači razočarani izostankom iz Lige šampiona.

To bi Braga mogla iskoristiti, naročito nakon pobjede nad Feyenoordom u prvom kolu. Ipak, ni portugalski tim nije u najboljoj formi, sa pet uzastopnih prvenstvenih mečeva bez pobjede, što je izazvalo pritisak na trenera Carlosa Vincensa.

Celtic ima problema s realizacijom ove sezone, ali i dalje dominira u segmentu kornera. U četiri od posljednjih pet domaćih utakmica prešli su granicu od deset izvedenih kornera, pa se oklada na više od 10.5 kornera nameće kao dobra opcija. Još zanimljivija može biti oklada da Celtic izvede više od 2.5 kornera u oba poluvremena.

Sturm Graz - Rangers

Trener Rangersa, Russell Martin, pod velikim je pritiskom pred večerašnje gostovanje u Austriji. Njegov tim je tek u šestom kolu škotskog prvenstva upisao prvu pobjedu, savladavši Livingston golom u sudijskoj nadoknadi, dok su u prvom kolu Lige Evrope kod kuće poraženi od Genka.

Sturm Graz je imao nesigurne nastupe u evropskim kvalifikacijama, uključujući poraze od Midtjyllanda i ponižavajući poraz od 5-0 protiv Bodo/Glimta. To pokazuje da Rangers ima šansu, ali forma Škota i dalje nije uvjerljiva, pa je oklada na više od 1.5 gola domaće ekipe zanimljiva.

U timu Rangersa pozitivnu promjenu donio je povratak Belgijanca Nica Raskina, koji bi mogao upisati udarac u okvir večeras, što čini igru na njegov šut vrijednom razmatranja.