
Večeras su na rasporedu mečevi Liga kupa Škotske i kvalifikacija za Ligu prvaka, a donosimo analizu i prijedloge za klađenje.
Aberdeen pod vodstvom Stephena Robinsona još uvijek traži pravu formu, ali bi večeras na gostovanju kod Queen of the Southa mogli upisati i treću pobjedu u grupnoj fazi Liga kupa.
Nakon trijumfa 2:0 protiv Brora Rangersa, „Donsi“ su savladali Queen's Park 2:1 na Pittodrieju, iako su morali zahvaliti novom golmanu Mariusu Mulleru na nekoliko ključnih odbrana koje su sačuvale bodove.
Domaćin je do sada osvojio četiri boda iz dva meča, pa će ovo biti još jedan test za obnovljeni sastav Aberdeena.
Queen of the South je postigao gol u oba dosadašnja susreta, ali bi protiv premijerligaša mogao igrati opreznije. Aberdeen je u prvom poluvremenu protiv Queen's Parka izgledao uvjerljivo, no u nastavku je popustio i umalo ispustio prednost.
Preporučena oklada: Aberdeen pobjeđuje i manje od 3,5 gola
U kvalifikacijama za Ligu prvaka večeras se sastaju Omonia Nicosia i Kairat. Kazahstanski predstavnik prošle sezone stigao je do grupne faze, eliminisavši Celtic u plej-ofu, i ponovo ima ambicije da to ponovi.
U prethodnom kolu Kairat je lako prošao Sutjesku iz Crne Gore, ali Omonia predstavlja ozbiljniji izazov. Kiprani su prošle sezone igrali nokaut fazu Konferencijske lige i večeras su blagi favoriti.
Očekuje se zatvoren i oprezan meč, jer su oba susreta Kairata protiv Celtica prošle sezone završena bez golova. Zbog toga bi remi na poluvremenu mogao biti najrazumniji izbor.
Preporučena oklada: Neriješeno na poluvremenu
Bodo/Glimt nastavlja pohod u norveškom prvenstvu i večeras na domaćem terenu protiv Ham Kama traži nova tri boda. Ekipa Kjetila Knutsena trenutno je treća, iza Vikinga i Tromsoa, ali bi pobjedom mogla preuzeti vrh tabele ako konkurenti posrnu.
Bodo/Glimt je dobio pet od posljednjih šest utakmica, uz jedan remi, a dodatni impuls donijela je vijest da je Knutsen produžio ugovor s klubom. Ham Kam je šesti i ima samo jednu pobjedu u posljednjih pet kola.
Domaći su u posljednja dva meča slavili bez primljenog gola, a isto su uspjeli i u tri od posljednja četiri međusobna duela s Ham Kamom. Vrijedi razmotriti i okladu na strijelca Ole Didricka Blomberga, koji je prošli put pogodio s bijele tačke protiv Fredrikstada.
Preporučena oklada: Bodo/Glimt pobjeda bez primljenog gola, Ole Didrick Blomberg daje gol
Aberdeen pobjeđuje i manje od 3,5 gola
Neriješeno na poluvremenu u meču Omonia Nicosia - Kairat
Ole Didrick Blomberg daje gol